Grzegorz Woźniak

Nazywam się Grzegorz Woźniak.
Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt (EAGT) oraz specjalistą terapii uzależnień w procesie certyfikacji. Ukończyłem również studia pedagogiczne. Umiejętności zawodowe w obszarze psychoterapii zdobywałem uczestnicząc w specjalistycznym, całościowym szkoleniu w ramach 4-letniej podyplomowej Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, który posiada akredytację EAGT – Europen Association for Gestalt Therapy (Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt) oraz PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Jestem absolwentem Szkoły Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień CARE Brok.

 W swojej pracy wykorzystuję różne nurty psychoterapeutyczne, jednak najbliższy jest mi nurt humanistyczno-doświadczeniowy, a w tym podejście holistyczne, które cechuje się całościowym spojrzeniem na człowieka i jego potrzeby (umysł, emocje, ciało...). Uważam również, że jednym z ważniejszych czynników leczących w psychoterapii jest relacja, jaka tworzy się między klientem a terapeutą, budowana na autentycznym, akceptującym, pełnym zaufania kontakcie opartym na równości i szacunku do drugiego człowieka. Wierzę, iż każdy ma w sobie potencjał do zdrowienia i zmiany. Pomagam i towarzyszę klientom zmierzającym do odkrycia, odblokowania tego potencjału. Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą w terapii krótko i długoterminowej. Prowadzę terapię indywidualną i grupową. Oferuję profesjonalne wsparcie w ramach konsultacji i procesów terapeutycznych, a klientom gwarantuję anonimowość, dyskrecję, szacunek i zrozumienie w bezpiecznym kontakcie terapeutycznym.

Ciągle poszerzam swoje kompetencje i dbam o samorozwój, którego podstawą jest superwizja. Pracuję w oparciu o Kodeks Etyki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Doświadczenie zawodowe:

   Pracę psychoterapeuty rozpoczynałem w Domu Terapii i Readaptacji Społecznej dla osób  zagrożonych wykluczeniem społecznym. Prowadziłem zajęcia profilaktyczne w szkołach. Współpracowałem z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadząc rozmowy indywidualne. Odbyłem staż kliniczny w szpitalu w Warcie. Pracowałem w prywatnej klinice leczenia uzależnień, zaburzeń lękowych i depresyjnych oraz zaburzeń psychotycznych prowadząc zajęcia grupowe oraz psychoterapię indywidualną. W ostatnich latach pracowałem w ośrodku medyczno – psychologicznym gdzie koordynowałem pracę oddziału całodobowego oraz prowadziłem psychoterapię indywidualną i grupową.

   Od kilku lat prowadzę  prywatny gabinet psychoterapeutyczny.

 

Posiadam również wieloletnie doświadczenie z pracy w korporacjach przechodząc przez jej różne struktury i stanowiska. Doskonale rozumiem czym jest przepracowanie, stres, czy wypalenie zawodowe.

©Grzegorz Woźniak - Psychoterapia i Rozwój Osobisty. ☎ 535-808-908
Grzegorz Woźniak Psychoterapia